Гальчевський-фест у Хмельницькому 26-27 липня

На «Гальчевський-фесті» у Хмельницькому цитуватимуть славного полководця

26-27 липня у Хмельницькому відбудеться «Гальчевський-фест». Фестиваль вкотре відбудеться на Поділлі. Захід присвячений уродженцю регіону, видатному державному діячеві Якову Гальчевському.

«1920 року більшовики знищили його оселю в Подільській губернії, сьогодні – Вінничина. Брата катували та розстріляли. Після цього головною ціллю життя Якова Гальчевського однозначна стала протидія більшовицькій Росії та комуністам. Ним керувала не лише особиста помста. Він був переконаний, що без боротьби за себе українці стануть «етнографічною масою», а Україна – «колонією чужих народів». Гальчевський проявив себе стратегічним полководцем в армії УНР і талановитим публіцистом. Його праці вимагають сьогодні нашого осмислення і допоможуть краще зрозуміти себе та геополітичний світ навколо», – розповідає програмний директор фестивалю Валерій Гладунець.

Заходи патріотично-музичного фестивалю пройдуть в Молодіжному парку міста та у Школі образотворчого та декоративно–прикладного мистецтва по вулиці Проскурівській, 65.

Зокрема, презентуватимуть працю «Микола будник і кобзарство» професора та етномузиколога Михайла Хая, книгу «Батькам скажеш, що був чесним» про російсько-українську війну 1917-1920 років від історика Романа Коваля.

На літературних читання запропонують послухати громадянську та інтимну лірику молодих авторів – Мальви Кржанівської, Софії Рудої, Сашка Обрія, Дмитра Ланюка.

Працюватиме сцена авторської пісні. В окремій програмі виступатимуть найкращі українські кобзарі та лірники – народний артист України Тарас Компаніченко, ветеран АТО Ярема Шевчук, Святослав Силенко, Андрій Ляшук, Михайло Хай.

Відпочити від денного інтелектуального наповнення «Гальчевський-фесту» можна буде на рок-концерті. Велику сцену фестивалю встановлять у Молодіжному парку. На неї вийдуть хед-лайнери – гурти «КораЛЛі» з Івано-Франківська та «Тінь Сонця» з Києва. Також заграють OLEUM, «Варйон», «Телері» та «PoliКарп».

Для найвитриваліших програма 26 липня закінчиться нічними кінопоказами нашумілих стрічок – «Кіборгів» Ахтема Сеїтаблаєва та «Добровольців Божої чоти» Леоніда Кантера. 27 липня – збірним етно-сейшном за участі всіх музикантів. 

Також в програмі обох днів: історичні та навколо політичні диспути, виставки робіт народних майстрів, національно-патріотичної літератури, сучасної військової техніки та стрілецького озброєння, світлин воїнів учасників бойових дій на Донбасі та наданих ними експонатів, плакатів військових діячів армії УНР.

І це ще не все… Слідкуйте за нашими змінами та доповненнями на Fb.

Вхід на усі заходи – безкоштовний.

Координати дня ЗМІ:

a.balakyr@gmail.com

097 703 32 04 – Анна